Prieš atveriant vasarai duris

kažkam padovanosim knygą. Mūsų abiejų perskaitytą ir geruoju minėtą “Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugiją”. Savo atostogoms laimėk patogią į lagaminą ar rankinę įsimest pocketbook kygą mainais į komentarą apie tai, kokią knygą dabar skaitai. Dar prašom parašyt, ar patinka tai, ką skaitai. Laimėtoja/-as – trečiadienį.

Advertisements

38 thoughts on “Prieš atveriant vasarai duris

 1. o galima dalyvauti, jei dar anos laimėtos neperskaičiau? :)) skaitau L. Briedžio “Vilnius: savas ir svetimas”, pats Briedis man patinka labai, o ar patinka “Vilnius” – dar nežinau, neįsivažiavau 🙂

 2. Šiuo metu jau baiginėju Foer knygą “Extremely Loud and Incredibly Close”. Šiaip knyga labai patiko, kadangi tai tik kokia 5 angliškai skaitoma knyga, tai dar kartais su žodynu kartu tenka skaityti, bet šiaip Foer labai džiugina, netgi galvoju, kad jo “Visiškai nušviesta” anglų kalba turėtų skambėti kitaip, nei lietuviškai, nes vertime yra vietų kur pasiklysti kartu su vertėju 🙂

  1. elfuzadintoja – kaip smagu! Pirmiausia, kad skaitai originalo kalba. antriausia, akd Foer patinka. Lietuvisko vertimo negaliu komentuot, bet kol kas niekam ji skaiciusima knyga nepatiko 😦

 3. Dabar skaitau jau 5 iš eilės Ngaio Marsh detektyvą, šis vadinasi “Mirtis baltu kaklaraiščiu”, kadangi skaitau rusiškai, tai pavadinimą tenka rašyt lietuviškai, originale lygtai “Death in White Tie” ar panašiai. Šiuo metu baisiai esu įkritusi į aukso amžiaus detektyvus, o Ngaio Marsh, nors kilimo iš Naujosios Zelandijos, bet ne blogesnė už britus. Ji apskritai viena mėgstamiausių, puikus jos seklys aristokratas seras Roderikas Aleinas, tiesiog svajonių vyriškis. Ir šiaip: koks nors mažas miestelis, sena sodyba, kur svečiai suvažiuoja savaitgaliui, tada įvyksta žmogžusystė, sodyba atkirsta nuo pasaulio… na jūs patys suprantate, palaima, ir daugiau nieko 🙂

  1. Ui, koks gėris tokie detektyvai – atgaiva sielai – ar neprimena E.George detektyvo, kaip ten jo vardas – Linlis ar kaip (svajonių jaunikis tas?) – man šitie irgi būdavo geriau nei šokoladas 😀

 4. Praejusia savaite pabaigiau Audrey Niffenegger “The Time Traveler’s Wife” tai ispudziai dvejopi – ir patiko, ir nelabai. Nemegstu knygu ir siaip istoriju su liudnom pabaigom, bet skaitant buvo idomu stebeti tuos laike sokinejancius ivykius.
  O dabar jau n-taji karta issitraukiau J. Fowles “Magus” – gal dabar jau busiu “uzaugusi” siai knygai.

  1. Giedre, o tą “žmoną” angliškai skaitei? Nusipirkau ją prieš porą dienų už du litu – nes atsivertusi taip apsidžiaugiau, kad viską suprantu ir visi žodžiai man aiškūs. bet tai tik pirmas puslapis, o kaip toliau, nesudėtinga jos kalba?

   1. Taip, angliskai. Bet man tai visiskai nesunkiai ta knyga skaitesi. Vat tas Fowles’as tai jau kitas reikalas :))

 5. O as kremtu Silva Rerum – tuk pries kelias savaites pirmaja knyga susiradau, tai kiek randu laiko nuo vaiko ir nestumo, tiek skaitau 😀 Ar patinka? Kol kas taip, gan idomu. 🙂

 6. Skaitau Jodi Picoult „Namų taisyklės“. Kiekvieną kartą pasižadu, daugiau jokių Picoult, kaip tiek daug neskaitytų įdomių knygų. Juk tas pats per tą patį. Bet, matyt, jau tapau priklausoma. Ir šį kartą įsitraukiau taip, kad negaliu paleisti knygos iš rankų. Įdomu, įdomu, įdomu.

 7. Dabar kuprinėje – “Ramus chaosas” ir “Nustokite vaikus auklėti. Leiskite jiems augti”. Abi labai! Viena savo lėtumu ir tikrumu, kita – entuziazmu ir optimizmu.

 8. Sveiki, dabar skaitau Oskaro Vaildo “De profundis”. Ši knyga – Vaildo asmeninis laiškas, parašytas visai prieš autoriaus mirtį, tikrai verta dėmesio (ir ne tik Vaildo kūrybos gerbėjams).
  Kaip visada, Vaildo tiesiog neįmanoma necituoti: “Jei rasi jame [laiške] ką nors, kuo, tau pasirodys, aš neteisingai tave apkaltinau, atmink – mes turėtumėm jaustis tikrai dėkingi, kad dar esama tokios kaltės, kuria mes neteisingai apkaltinti.”

 9. Penktadieni baigiau S.Oksanen “Stalino karves”. Patiko. Gal man truputi per daug valgymo sutrikimo pasikartojancio aprasymo, vis islendancio kaip koks leitmotyvas… ir per mazai mociutes gyvenimo ir isgyvenimu. Nevermind. Rekomenduoju ramia sazine:)

 10. Vos nepražiopsojau konkurso! Kaip tyčia skaitau dvi knygas ir aišku dėl ko, nes viena jų Ulisas… kol kas dar tik pirmas trečdalis, sunku sakyti ar patiko, nes dar nesuprantu aš jos 😀
  O antra šiuo metu Ulickajos apsakymų rinkinukas rusiškas “Vargšai” (nežinau kaip lietuviškai verstų – skaitau ir kaifuoju – supratau, kad lietuviškai puikiai ji skaitosi, bet rusiškai – širdis dainuoja.

   1. Na, aš tik mokykloje skaičiusi, tai kokius 10-15psl. sunkiai kol įsivažiavau, paskui žiūriu jau baigiasi apsakymas, o kad rusiškai pamiršau. Čia, gal tik pradėti reikia. Aš tą kalbą labai myliu, Ulickają dar labiau, tai malonumas vienas. Dar nuo rašytojo gal priklauso – Ulickaja tiesiog slysta – l.lengvai skaitosi.

 11. Skaitau Agota Kristof “Storas sąsiuvinis”. Skaitosi gana lengvai. Tokia gan savotiška knyga, bet manau, reikia persiristi į antrą jos dalį, kad suprasčiau ar man ji patinka 🙂 Kol kas noras skaityti neprapuolė 😀

   1. Pabaigiau aš ją. Na, man nepasakyčiau, kad wow buvo. Bet tikrai patiko, manau, verta skaityti – gana painiai ir klaidžiai supinta 🙂

    1. ir kike suprantu, labai baisi. as jau kelis kartus laikiau rankoj ri vis tu baisybiu issigastu. o gal ne tokia jau baisi?

 12. Skaitau Torbjorn Flygt “Akmenų spardytojas” ir Hoffman “Katino Murklio pažiūros į gyvenimą”, bet čia mano lėtaskaitės, kurių daugiau nei puslapio vienu ypu neįveikiu. O kaip pagrindinį skaitalą tai dar nežinau ką imsiu. Gal “Raudonkepuraitę”.

  1. Nežinau 🙂 Mėnesį – du 🙂 Intymiame namų kambarėlyje yra net lentyna tokioms knygoms. Kitas knygas skaitau porą valandų – 3 dienas.

   1. Aš irgi tokią lentyną turiu,tik bendrame kambarėlyje 😀 joje šiuo metu – atsisukus paskaičiavau – 13 knygų 😀 😀

 13. Skaitau H.Murakami “Pernakt”. Atrodo per plona, kaip Murakamiui:) Daug vienumo, maišto, paslapties, laisvės, muzikos. Mėgstu.

 14. O aš skaitau tris knygas, tai ir pasipasakosiu apie visas 😀

  Pirmoji- D.Zelčiūtės ,,Jurga: atsiminimai, pokalbiai, laiškai”, knyga apie Jurgą Ivanauskaitę. Ši asmenybė man labai patinka, tad ir skaityti įdomu.

  Antroji- J. Saramago ,,Evangelija pagal Jėzų Kristų”. Autorius savaip pasakoja apie Jėzaus gyvenimą. Kažkodėl tikėjausi truputį kitokios knygos, bet apskritai, visai įdomu, nors nepatariu skaityti, kas nėra nors kiek susipažinęs su tikrąja istorija..

  Trečioji- Khaled Hosseini ,,Tūkstantis saulių skaisčių”. Greitu metu turėčiau jau baigti, vakar užverčiau knygą pačioj įdomiausioj vietoj, tai net nervas suėmė. O pati knyga.. Gal per daug išgirta buvo, tai truputį buvau nusivylusi. Bet kad kuo toliau, tuo įdomiau!
  tai tiek 😀

 15. O aš šiuo metu skaitau G.Flobero “Jausmų ugdymą”. Negaliu sakyti, kad labai patiktų, nes nors ir visi giria tą Flobero realizmą ir švarius “nušlifuotus” sakinius, man tai nekelia didžiausio susižavėjimo. Atsimenu, taip pat buvo ir su “Ponia Bovari”, paėmiau su didžiausiais lūkesčiais, bet deja deja. Nėra tai bloga knyga, skaitai apie naivų prancūzų jaunuolį ir jo nuotykius meilės sostinėj, kažkiek įsijauti, bet per daug neužkabina. Ne mano srovė turbūt realizmas, nes ir Balzako romanus ilgai užtruko perskaityti, nors Dostojevskis juk irgi prisikiriamas prie realistų, bet su juo tokių problemų nėra..

 16. J. Cortazaro noveles “Žaidimas baigtas”. Dabar man kortazaligė, labai patinka, ką jis rašo ir kaip. Ir jo pabaigos !

 17. na, as irgi noreciau tokios knygos. nes vel po ilgesnes pertraukos atgimsta noras daug daug skaityt. dabar ir jau ilgokai skaitineju Biblija. juokinga, bet taip ir neiveikiau dar jos. ir kiekviena diena ji vis kitokia. o paskutiniaja skaiciau pareklamuota K. Stockett “pagalba”, lt. tai vis bandziau isivaizduot ir ausyse girdejau negru kalbos vingrybes 🙂 namai tuomet buvo apversti ir keista kai skaiciau apie namu tvarkingumo fanatizmo laikus 🙂

 18. as turbut jau netilpsiu i ta “lemtinga” treciadieni 🙂 Pries miega skaitau Fred Vargas “O Sena teka”. Patinka stiliaus lengvumas, charakteriai, siuzetas. O diena – Dzoiso “Ulisa”, baigineju I toma, jau skaitau paskutini skyriu. I pabaiga eme nepatikti, bet noriu pradet II toma ir kada nors gyvenime iveikti ta Dzoisa – tai skaitysiu kiek jegu turesiu 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s