Uždraustos knygos arba “And so it goes…” //K.Vonnegut

Vos už kelių dienų (rugsėjo 24-spalio 1) JAV kaip ir kasmet bus pažymima  uždraustų knygų savaitė (Banned Books Week).

Kad ir kaip būtų liūdna yra valstybių, kurios vis dar draudžia knygas. Ir kalba neina vien apie totalitaristines valstybes ar valstybes įvairiais būdais kontroliuojančias savo piliečius. Net ir JAV neretai knygos yra draudžiamos. Štai pavyzdžiui mokyklų taryba Missouri uždraudė K.Vonnegut “Skerdykla Nr. 5″, tiesa, moksleiviai knygą gali pasiskolinti iš bibliotekos, bet tik gavę tėvų ar globėjų leidimą.

Kurto Vonneguto biblioteka paskelbė, jog atsiųs nemokamą knygos egzempliorių to paprašiusiems moksleiviams.

American Library Association savo puslapyje publikuoja kažkam dėl kažko užkliuvusių ir todėl uždraustų ar bandytų uždrausti knygų sąrašus. Tame sąraše (be kitų draudžiamų knygų) yra:

Brave New World, by Aldous Huxley;The Hunger Games, by Suzanne Collins, Nickel and Dimed, by Barbara Ehrenreich,Twilight, by Stephenie Meyer,To Kill A Mockingbird, by Harper Lee Catcher in the Rye, by J.D. Salinger My Sister’s Keeper, by Jodi PicoultThe Color Purple, by Alice Walker; His Dark Materials trilogy, by Philip PullmanThe Kite Runner, by Khaled Hosseini.

K.Ž.G.

Advertisements

7 thoughts on “Uždraustos knygos arba “And so it goes…” //K.Vonnegut

  1. Oho, kiek geru knygu uzdrausta. Man labai idomu, ko tuo siekiama? Padaryti visus vienodai mastanciomis masinomis ar apsimesti, kad pasaulyje nera ziauriu/skaudziu/sirdi draskanciu dalyku?

    1. daznai JAV prisidengiama morale…sakoma, kad knygoje yra per daug netinkamos kalbos (keiksmazodziu) ar kad knyga veda jaunima is kelio…

  2. vonioje, paminėtos knygos ne visos buvo uždraustos, jas buvo mėginta uždrausti (challenged vs banned books), ir daugeliu atveju gana seniai:) tad labai kraupintis kaip ir nereiktų. Mane žymiai labiau gąsdina nauja mada – adaptacijos. Kai žodžiai keičiami, išimami tam tikri “neparankūs ar nepatogūs” išsireiškimai, supaprastinamas siužetas, ir t.t.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s