Great digital expectations

Rugsėjo mėnesio The Economist rašo apie knygų verslą. Apie ką straipsnis galima suprasti jau vien užmetus akį į iliustraciją:

Iš The Economist

Pagrindinė straipsnio mintis – taip taip, elektroninės knygos. Viskas prasideda nuo to, kad net IKEA, apie kurios knygų lentynas mums jau pasakojo Giedrė, kitą mėnesį pristatys naują savo žymiųjų BILLY lentynų versiją, kuri bus labiau pritaikyta viskam kitam, ką žmonės sugalvos jose pasidėti, ne tik knygoms. Straipsnyje analiuojami įvairūs e-book aspektai: blogieji – tokie kaip piratavimas, gerieji – tokie, kaip naujo gyvenimo suteikimas senoms knygoms, visokiu romance romaniuku ir kriminalinių knygų atgimimas – nebereikia slėptis, kad jas skaitai, juk niekas nemato, kas tavo Kindle. Įdomiausia, kad Pad’ai neužgrobė knygų rinkos, didelė dalis Pad’ų turėtojų galvoja įsigyti būtent specialią skaityklę. Aš tikrai pritariu, nes padai tikrai nėra patogiausias daiktas e knygos skaitymui būtent dėl ekrano blizgumo. Bet gal patylėsiu, nes pati neseniai pradėjau skaityti Jane Austen savo telefono Kindle! Ir Giedre, kas mane labiausiai nustebino – man ta Jane Austen visai patinka!

Žodžiu, visa kita galima pasiskaityti straipsnyje, o kuo toliau, tuo labiau man atrodo, kad nesvarbu kaip, svarbiausia – kad žmonės skaitytų. Ir dar – po Kindle skaitymo man taip malonu į rankas paimti tikrą knygą – svarbu tik, kad ji būtų knyga, o ne plyta. 🙂 Gero skaitymo. Dar pasmalsausiu, kas ką šiuo metu skaitote?

KŽL

Advertisements

27 thoughts on “Great digital expectations

  1. Ha ha. Nemetu, bo paskui man teks ja suvalgyti 🙂 Žinau, kad neįveiksiu greičiau, nereikia nė pirštinių prieš žiemą metyti – pravers 🙂

 1. aspektas, nepaminetas straipsnyje: leidejai yra filtrai, kurie atskiria pelus nuo grudu. as tikiu, kad apsisuks ratas – visi leis bet ka, leidejai praras daug rasytoju, jau dbr amazon karaliauja bet kokios knygos. tada ateis tas momentas, kai zmones nebezinos, ka rinktis, ir gris leidejai su specifine role – atskirti pelus nuo grudu.

 2. dovydai, manau, kad ir dabar taip yra – yra dalis žmonių, skaitančių “grūdus”, ir didžioji dalis, skaitanti “pelus”.

 3. Ne viisiškai pritariu dėl leidėjų -filtrų. Tereikia pažiūrėti kokių “gerų” knygų yra išleista Lietuvoje… radžiai, butkutes…. katastrofa.
  Bet… leidėjų darbas yra užsidirbti pinigus iš knygų leidimo, kitaip jokia leidykla negali egzistuoti. Būtent dėl to, kad leidėjai turi pinigų uždirbimo motyvą, megalima jų leikyti nešališkais “pelų nuo grūdų atskyrėjais”.

 4. Giedre, as pilnai sutinku. Visai nelaikau leidyklu perlu atrinkejais. gal net priesingai. Kaip daznai mes girdime istorijas, kaip kokios nors premijos laimetojo nenorejo spausdinti dvidesimt leidyklu. O kad ir dabar Sandros Bernotaites nauja knyga beviltiskai iesko leidejo. Ir gera knyga. Tikiuosi, kad isspausdins. Taip kad knygu pasaulyje taip pat egsituoja kapitalizmas, tokiam jau pasaulyje mes gyvenam. O ir kas yra “perlai” tik skaitytojui spresti

 5. Rasiau rasiau ir neissisaugojo!
  Dabar skaitau Little Women.
  Nesutinku ir as del filtru, nes yra simtai zmoniu, kurie akimis tik ir iesko Radzio stiliaus knygu, taigi netgi tokios bevertes (atsiprasau) knygos visada ras savo skaitytoja, kad ir kokiu formatu butu isleistos. O mes galim ir toliau guzcioti peciais, kaip rase Butkutes ir Zvonkes savo knygas, taip ir rasys. Ir ju knygos turbut pirmos bus nusluotos nuo lentynu. Ar elektroniniu parduotuviu.
  Va, jei kas atsimena, trypiau kojom is nepasitenkinimo ir sakiau, kad Kindle yra blogis ir neatstos tikros popierines knygos. Del pastarojo nesigincyju, taciau taip stipriai kojom netrypiu. Nes kadangi mano naujai atsiradus atzala netoleruoja prie sviesos knygas skaitancios mamos, teko knyga permesti i apsviesta ekrana ir tenkintis elektroniniais lapais. O ka darysi? 🙂 tai jungiuosi i Kindle buri 🙂
  Beje, kaip nauja knygu ziurkiu vada laikosi, kaip auga? 🙂

   1. Kzl, tai tu dar Room neperskaitei? Netvarka! Tuojau pat , kai tik atsiras minutele, eik jos skaityti. Ir as ja rekomenduoju ir “Vonioje” ja rekomenduoja…Ko bereikia (isskyrus laika)

 6. Skaitau “In the Garden of Beasts”. Elektroninę knygą, beje 🙂

  O kai pavargstu (nes angliškai skaityt man nelengva, tai ne vokiškai), skaitau Marjorie Allingham viską iš eilės. Nes Ngaio Marsh jau viską perskaičiau (gailiai rauda).

 7. Tai prašom 🙂 google vartai svetingai atverti 🙂
  Čia gi kas ką mėgsta, aš tai britų klasikinio detektyvo gerbėja, bet skaitau ir baisu man, – autorės jau mirusios, tai daugiau man nieko niekas nebeparašys….

 8. Beveik kankinusi su Krauss “History of Love” neįtikina manęs niekaip, nors dar tik du trečdaliai, gal dar keisis situacija 😦

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s