Citata

Kaip kartais būna gaila, kai perskaitau kokią gerą knygą švediškai, bet ji nebūna išversta į jokią kitą kalbą. Taip norėčiau padiskustuoti čia bloge, aptarti. Echh.

Pabaigiau klausyti Mia Skäringer knygą “Dygnkåt och hur helig som helst”, kur autorė surinko savo laikraščiuose rašytas kronikas ir įrašus savo bloge. Knyga apie skyrybas, motinystę, šeimą.

Išverčiau vieną citatą iš tos knygos:

Aš pavargau nuo superdupermamų, pasiaukojimo, kankinystės, sekso dėl  šventos ramybės ir netikrų nublizgintų fasadų, aš ilgiuosi tikrumo, pažeidžiamumo ir pilvų su strijomis. Ilgiuosi žmonių, kurie drįsta būti savimi be atotrūkio tarp to, kaip jie jaučiasi ir to, ką jie nori parodyti (…) mamos irgi yra žmonės, ar ne? Pažeidžamos. Silpnos. Pašėlusios ir jautrios.  Su jausmais, kurie ateina ir nueina. Tik pagalvokit jei mes išdrįstume būti savimi bent valandėlę iki mirties. O kad mes su suvoktume, kokios, po velnių, gražios mes esame.

//K.Ž.G

Advertisements

11 thoughts on “Citata

 1. Esu skaiciusi. Jis dabar toks guru Skandinavijoj. Mums kaip netikintiems visais metodais pagrįstais behaviorizmu J.Juul požiuris yra atgaiva

 2. As skaiciau Mia Skaringer. Ispudis buvo dvejopas: is vienos puses be galo juokinga, iki skausmo pazistama, itraukianti, bet is kitos puses atrode perspausta su tuo atvirumu, ypac bloge, nes juk aprasomi realus zmones, vaikai.

  1. Giedra, čia tokia dabar didelė dilema, kiek mes kaip tėvai galime eksponuoti savo vaikus. Aš irgi kartai pagalvoju, kai keliu nuotraukas su savo spirgais i Facebooką,kad gal tureciaulabiau saugoti jų privatumą (nors Facebooke ne visi mano draugai gali matyti tas nuotraukas, tik kai kurie).

   Aš jos blogo neskaičiau, bet įtariu, kad turi omeny sūnaus ADHD? Kad Skaringer atvirai kalba apie tai?
   Viena vertus, kai pagalvoji, gal sūnus vėliau pyks, jei jo draugai skaitys tą knygą kada nors. Antra vertus, ačiūdiev, kad žmonės pasakoja, ką tai reiškia turėti tam tikrą diagnozę arba auginti vaiką su tokia diagnoze. Juk kartais gali atrodyti, kad esi viena spasauly su tom problemom. Ir dar pagalvojau, kad Švedijoj tų diagnozių pas vaikus niekas labai smarkiai neslepia. Klasiokai beveik visada žino, kad “Kevin är ett ADHDbarn”.

   Pasiraįau po tavo žódžíais “be galo juokinga, iki skausmo pazistama, itraukianti”. ir man būtent taip pasirodė.
   Ačiū už komentarą!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s